Rohelise Kooli Blogi

ROHELISE KOOLI“ PROGRAMM- MIS SEE ON?

11.01.2023 liitus Tarvastu Lasteaed „Rohelise Kooli“ programmiga. „Rohelise kooli“ programm on ülemaailmne keskkonnaharidusprogramm koolidele ja lasteaedadele. Programm toob keskkonnahoidliku mõtteviisi õppeasutuse tegemistesse süsteemselt ja terviklikult, aidates lastel ja noortel kujuneda jätkusuutlikult mõtlevateks keskkonnateadlikeks inimesteks.

Tarvastu Lasteaia lapsed tegutsevad järjepidevalt keskkonnahoiu radadel ning saavad aina teadlikumaks, milline on keskkonda säästev eluviis ning kuidas toimetada nii, et kõigil ja kõigel, mis meid ümbritseb, oleks hea.

Tänaseks oleme moodustanud „Rohelise Kooli“ töörühma, viinud läbi keskkonna ülevaatuse, koostanud tegevuskava, seiranud ja hinnanud nii toidu jäätmete teket, prügi sorteerimist kui ka transpordi vahendite kasutamist meie lasteaias. Samuti seome tegevused õppekavaga ning aina enam püüame kaasata oma tegevustesse lapsevanemaid ja kogukonda ning tõsta kõigi teadlikust keskkonda säästvast eluviisist. Välja töötamisel on meie enda keskkonnapõhimõtted, mida üsna varsti kõigile tutvustada saame.

Tarvastu Lasteaias on keskkonna hoiu tähtsustamine igapäeva loomulik osa. Nii on ka meie õppeaasta üheks eesmärgiks toetada ja tõsta laste teadlikkust keskkonnahariduse teemadel, pakkudes lastele soodsat õuesõppe keskkonda (õppeaed, lehekompost, prügi sorteerimine), kus üheskoos aktiivselt õppida, avastada ja uurida isetegemise teel.

Igal õppeaastal osaleme maailmakoristuspäeval. Rühmades on ellu kutsutud projekt „Väikese aedniku aastaring“, kus lapsed saavad näha ja jälgida, kuidas seemnest saab taim ning mis taimest edasi. Sel õppeaastal osalesid Mustla õppekoha lapsed rahvusvahelisel fotokonkursil „Kasvades oma toiduga“. Lepatriinu rühma lapsed võtavad osa Küünlaümbriste jahist. Osalesime Digikoristusnädalal. Püüame aina enam kasutada õppetöö läbiviimisel taaskasutatavaid materjale ning lasta oma loovusel lennata. Õppekohtade juurde on koostöös lastevanematega loodud nii putukahotellid kui ka kompostikastid.

Juba varsti on kõigil võimalik silma peal hoida meie „Rohelise Kooli“ tegevustel koduleheküljel asuva blogi kaudu. Ees on ootamas mitmed põnevad väljakutsed.

____________________________________________________________________________________________

13.02  külastas Tarvastu Lasteaia lapsi Keskkonnake. 🐸

Meie lasteaia üheks aasta eesmärgiks on tõsta laste teadlikkust keskkonnahariduse teemadel. Täna said nii lapsed kui ka täiskasvanud veidi rohkem teadlikuks prügi sorteerimise teemal.

Aitäh, Keskkonnake! 🐸

Tarvastu lasteaia Lepatriinude rühm osaleb ka Kuusakoski rohejahil ja ootab endiselt rühma kuni 31.märtsini tühjaks põlenud alumiiniumist teeküünlaümbriseid. Täname kõiki, kes on oma panuse juba andnud.

Lepatriinu lapsed on edukalt käivitanud toidu mitte raiskamise ja jäätmete sorteerimise projekti. Projekti käigus on lapsed saanud teadlikumaks toidu mitte raiskamisest, kompostimisest ja jäätmete sorteerimisest.

Avaldatud 15.02.2024. Viimati muudetud 04.04.2024.